AS “Eco Baltia” konsolidētais apgrozījums pirmajā pusgadā audzis par 7%

Baltijā lielākās vides apsaimniekošanas un otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmumu grupas AS “Eco Baltia” (turpmāk  – Grupa) konsolidētais apgrozījums 2020.gada pirmajā pusgadā, audzis par 7% un sasniedza 37,5 miljonus EUR. 2019.gada pirmajā pusgadā Grupas konsolidētais apgrozījums veidoja 35 miljonus EUR. Pieaugumu pamatā nodrošināja Grupas otrreizējo izejvielu ražošanas uzņēmumu spēcīgā izaugsme eksporta tirgos gada pirmajā ceturksnī, bet otrajā ceturksnī Covid-19 pandēmijas ietekmē būtiski saruka pieprasījums pēc otrreizējām izejvielām un arī cenu līmenis tirgū.

AS “Eco Baltia” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs: “2019.gadā koncerna apgrozījums bija lielākais uzņēmuma vēsturē – 70,62 miljoni EUR. Aptuveni 60% mūsu apgrozījuma nodrošina tieši mūsu plastmasas iepakojuma pārstrādes uzņēmumi AS “PET Baltija” un SIA “Nordic Plast”. Arī 2020.gadu sākām ar spēcīgu izaugsmi, koncentrējoties eksporta tirgu paplašināšanu. Taču Covid-19 radītā dīkstāve lielā daļā Eiropas rūpniecības, jau otrajā ceturksnī būtiski ietekmēja arī mūsu rūpnīcu rezultātus, tostarp, arī rentabilitāti. Vienlaikus šogad ar labām sekmēm esam turpinājuši strādāt vietējā tirgū, attīstot atkritumu savākšanu un šķirošanu jaunos novados. Mūsu pamata mērķis nemainīgi ir radīt jaunas vērtības no lietām, ko citi uzskata par atkritumiem. Tāpēc ar savu darbību spējam nodrošināt, ka esam CO2 pozitīvs uzņēmums, proti, mūsu radītā ietekme uz vidi ir mazāka nekā kopējais CO2 emisiju ietaupījums, ko nodrošinām, fokusējoties uz atkritumu šķirošanu un pārstrādi.” 

2020.gada pirmajā pusgadā “Eco Baltia” konsolidētā neto peļņa veidoja 0,5 miljonus EUR salīdzinājumā ar 2,1 miljonu EUR rezultātu pērn attiecīgajā periodā. Rentabilitātes kritums saistāms ar nelabvēlīgo cenu līmeni eksporta tirgos un pieprasījuma kritumu pēc pārstrādātam izejvielām. Šobrīd novērojama otrreizējo izejvielu tirgus pakāpeniska tirgus atgūšanās pēc vairāku mēnešu “šoka stāvokļa”, tāpēc arī “Eco Baltia” uzņēmumu turpmākajā darbā būs svarīgi, lai eksporta tirgos ieviestie ierobežojumi iespējami mazāk ietekmētu uzņēmējdarbības aktivitāti un ekonomiku. Vienlaikus, neskatoties uz krīzes situāciju, visos Grupas uzņēmumos, ievērojot stingrus drošības pasākumus, turpināts nepārtraukts darbs, LEAN metožu ieviešana, uzlaboti biznesa efektivizācijas un produktivitātes procesi, kā arī tiek veiktas un plānotas jaunas investīcijas, lai celtu konkurētspēju un eksportspēju vietējā un Eiropas līmenī. 

AS “Eco Baltia” padomes priekšsēdētājs Vytautas Plunksnis: “Koncerns kopš tā izveides ir uzrādījis stabilu izaugsmi, pierādot savu konkurētspēju Baltijas un arī Eiropas līmenī. Vienlaikus līdz ar aprites ekonomikas lielāku nozīmi pasaules ekonomikā, turpmākajā “Eco Baltia” un tās uzņēmumu attīstībā vēl vairāk koncentrēsimies uz pārstrādes kompetenču attīstību, īpaši pārstrādāto PET izejvielu segmentā. Jaunās biznesa stratēģijas pamatā ir arī darbības efektivitātes, rentabilitātes celšana un klātbūtnes paplašināšana atkritumu apsaimniekošanas un pārstrādes nozarē jau visas Baltijas līmenī.”

“Eco Baltia” ir pēc apgrozījuma Baltijā lielākā vides un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu grupa, nodrošinot pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no atkritumu savākšanas un šķirošanas, līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei. Grupā kopumā strādā vairāk nekā 830 darbinieki. 2019.gadā Grupas apgrozījums pieauga par 9% un sasniedza 70,62 miljonus EUR, salīdzinot ar 64,78 miljoniem EUR 2018.gadā. Pērn par 8% pieauga arī koncerna neto peļņa, sasniedzot 2,54 miljonus EUR (2018.gadā 2,36 miljoni EUR).

“Eco Baltia” ietilpst tādi uzņēmumi kā AS “PET Baltija”, SIA “Nordic Plast”, AS “Latvijas Zaļais punkts”, SIA “Eco Baltia vide”, SIA “Eko Kurzeme”, Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” un SIA “Eco Teh Baltia”. Grupas akcionāri ir UAB “BSGF Salvus”, kas pārstāv Baltijā lielāko privāto investīciju fondu “INVL Baltic Sea Growth Fund” (52,81%) , Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai (ERAB) (30,51%), kā arī Mārim Simanovičam (ar SIA “Enrial Holdings” un „Penvi Investment Ltd.” starpniecību) – 16,68%.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is registered on wpml.org as a development site.