AS “Eco Baltia” pabeidz “Ecoservice” akciju kontrolpaketes iegādes darījumu

Baltijā lielākā vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes uzņēmumu grupa AS “Eco Baltia” ar privātā kapitāla investoru – “INVL Baltic Sea Growth Fund” un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas – atbalstu ir iegādājusies 85% Lietuvas vadošā vides apsaimniekošanas uzņēmuma “Ecoservice” akciju, tādējādi nostiprinot savas pozīcijas gan Baltijas, gan Austrumeiropas mērogā.

Akcijas iegādājās AS “Eco Baltia” grupas uzņēmums UAB”Eco Baltia Aplinka”  no BaltCap Private Equity Fund II. Darījuma finansējumu nodrošināja Luminor, kas ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs.

Šis darījums vēl vairāk nostiprina “Eco Baltia” tirgus līdera pozīciju reģionā, un tiek prognozēts, ka “Eco Baltia” un “Ecoservice” gada ieņēmumi kopā sasniegs 124 miljonus eiro, bet EBITDA rādītājs 2021. gadā būs 24 miljoni eiro.

Māris Simanovičs, “Eco Baltia” valdes priekšsēdētājs:“Šis darījums ir viens no būtiskākajiem sasniegumiem “Eco Baltia” vēsturē. Apvienojot spēkus ar tik lielu tirgus dalībnieku kā “Ecoservice”, varam plānot vēl straujāku savas darbības izaugsmi, jo saviem klientiem Latvijā un Lietuvā plānojam sniegt visaugstākās iespējamās kvalitātes pakalpojumus. Darbs kopā “Ecoservice” arī ļaus būtiski kāpināt mūsu atkritumu savākšanas un šķirošanas jaudas, kas galu galā ļaus palielināt pārstrādei virzīto otrreizējo izejvielu apjomu. Līdz ar to šis darījums ir ne tikai būtisks solis mums pašiem, bet arī mūsu aprites ekonomikai un nozarei visas valsts mērogā.”

Vītauts Plunksnis [Vytautas Plunksnis], “INVL Baltic Sea Growth Fund” partneris un “Eco Baltia” padomes priekšsēdētājs:“Šo uzņēmumu apvienošanās ir nozīmīgs impulss Baltijas jūras reģiona vides apsaimniekošanas attīstības un otrreizējās pārstrādes nozarē. Tā veicinās spēcīgu reģionālo līderu izveidi, kas ir pievilcīgi gan stratēģiskajiem partneriem, gan finanšu investoriem. “Eco Baltia” ilgtermiņa mērķis ir paplašināt pārstrādes jaudu, un šis darījums to ļaus sasniegt ātrāk. Gaidām, kad noteiktajā laikā varēsim ieviest tirgū jaunas tendences un darījumu plūsmu vides apsaimniekošanas un pārstrādes jomās.”

Andrius Načajus, Luminor korporatīvo klientu apkalpošanas departamenta vadītājs Baltijā, piebilda: “Luminor sadarbojas ar Eco Baltia jau 10 gadus, un priecājamies turpināt sadarbību, nodrošinot finansējumu šim ievērojamajam darījumam. Eco Baltia ir progresīvs uzņēmums, ko atbalsta spēcīgi un profesionāli akcionāri, ar kuriem mums sakrīt ilgtspējīgas vides un sociālās atbildības (ESG) prioritātes. Šis darījums ļauj maksimāli izmantot pozitīvo ietekmi uz apkārtējo vidi, attīstot aprites ekonomiku. Ceram uz veiksmīgām turpmākām attiecībām un esam gatavi atbalstīt uzņēmumu arī turpmākajā tā izaugsmē.”

Sauļus Budrevičs [Saulius Budrevičius], “Ecoservice” izpilddirektors un līdzīpašnieks:“Šis ir svarīgs brīdis mums kā uzņēmumam un mūsu nozares ilgtermiņa attīstībai kopumā. Pāreja uz aprites ekonomiku ir viens no svarīgākajiem ES Zaļā kursa uzdevumiem, un, apvienojot spēkus ar ļoti pieredzējušu vides pakalpojumu sniedzēju no kaimiņvalsts, mēs spēsim straujāk tuvoties šiem būtiskākajiem mērķiem, tostarp attīstot atkritumu apsaimniekošanu un pārstrādi vēl plašāk. Sadarbībā ar “Eco Baltia” turpināsim paplašināt mūsu piedāvāto pakalpojumu klāstu, un, izmantojot abu uzņēmumu kopīgo darba pieredzi, mēs varēsim saviem Lietuvas klientiem piedāvāt vēl visaptverošāku pakalpojumu klāstu.”

“Ecoservice” grupa sastāv no vairākiem uzņēmumiem, kas darbojas tādās jomās kā sadzīves atkritumu apsaimniekošana, otrreizējo izejvielu pārstrāde un būvniecības atkritumu savākšana, kā arī sniedz citus ar vides apsaimniekošanu saistītus pakalpojumus. Uzņēmums Lietuvā nodarbina aptuveni 900 darbinieku, un pagājušajā gadā tā ieņēmumi sasniedza 35 miljonus eiro.

2020. gadā “Eco Baltia” ieņēmumi palielinājās par 6%, sasniedzot 75 miljonus eiro. Uzņēmumu grupa piedāvā pilna cikla atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus no savākšanas un šķirošanas līdz loģistikai, vairumtirdzniecībai un otrreizējo izejvielu pārstrādei, un Latvijā tajā strādā ap 900 darbinieku. “Eco Baltia” vadošie uzņēmumi esošajā ir “PET Baltija” (lielākais PET pudeļu pārstrādātājs Baltijas valstīs), “Eco Baltia vide” (atkritumu apsaimniekotājs), Latvijas Zaļais punkts (ražotāju atbildības organizācija) un Nordic Plast (PE/PP pārstrādātājs).

Pēc “Ecoservice” iegādes “Eco Baltia” ir iecerējis palielināt tā apsaimniekoto pārstrādājamo materiālu apjomu un paplašināt būvniecības atkritumu pārstrādi, ko jau šobrīd nodrošina “Ecoservice” Lietuvā. Tā kā uzņēmums šo piedāvājumu attīsta Latvijā, Eco Baltia varēs nodrošināt pilnu šo pakalpojumu klāstu, no būvniecības atkritumu savākšanas un transportēšanas līdz to pārstrādei. Ir arī plāns Latvijā paplašināt darbību pārvietojamo tualešu nomas un ar to saistīto atkritumu savākšanas pakalpojumu jomā.

“Eco Baltia” akcionāri ir “INVL Baltic Sea Growth Fund” caur UAB “Salvus” (52,81%), Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (30,51%) un uzņēmuma vadība (16,68%).


INVL Baltic Sea Growth Fund
https://bsgf.invl.com/fund-overview/

“INVL Baltic Sea Growth Fund” ar kopējo portfeli 165 miljoni eiro ir lielākais privātā kapitāla investīciju fonds Baltijā, un tā pamata investors ir Eiropas Investīciju fonds (“EIF”).

EIF ir apņēmies nodrošināt 30 miljonu eiro finansējumu, izmantojot atbalstu no Eiropas Stratēģisko investīciju fonda, kas ir būtisks Investīciju plāna Eiropai (jeb t.s. Junkera plāna) elements, kā arī piešķirot resursus no Baltijas Inovāciju fonda. “fondu fonda” iniciatīvas, kas izstrādāta sadarbībā ar Lietuvas, Latvijas un Igaunijas valdībām. Tās mērķis ir palielināt kapitālieguldījumus mazajos un vidējos Baltijas uzņēmumos ar lielu izaugsmes potenciālu.

Fonda mērķis ir izveidot daudzpusīgu ieguldījumu portfeli, vienā uzņēmumā ieguldot 10-30 miljonus eiro, lai iegādātos kontrolpaketi vai būtisku mazākuma līdzdalību dažādos uzņēmumos, kam piemīt liels izaugsmes potenciāls un kuri spēs pienācīgi konkurēt starptautiskā līmenī.

Fonds darbojas galvenokārt Baltijas valstīs un tām tuvākajos Polijas reģionos, Skandināvijā un Centrāleiropā. Līdz šim Fonds ir ieguldījis četros uzņēmumos, kuri darbojas veselības aprūpes un būvniecības nozarēs.

Fondu pārvalda viens no Lietuvas vadošajiem aktīvu pārvaldības uzņēmumiem “INVL Asset Management”, kas ir daļa no “Invalda INVL group” grupas.


INVL Asset Management
https://www.invl.com/en/

“INVL Asset Management” ir daļa no “Invalda INVL”, vienas no vadošajām Baltijas reģiona aktīvu pārvaldības grupām. Grupas uzņēmumi pārvalda pensiju un koplietošanas fondus, alternatīvos ieguldījumus, individuālos portfeļus, privātāk kapitāla aktīvus un citus finanšu instrumentus.

2020. gada beigās vairāk nekā 240 000 klientu Lietuvā un Latvijā, kā arī starptautiskie investori grupas pārvaldīšanai uzticējuši aktīvus vairāk nekā 1,2 miljardu eiro vērtībā. “Invalda INVL” darbojas kopš 1991. gada, grupai ir droša sasniegumu vēsture un 30 gadu pieredze privātā kapitāla aktīvu pārvaldībā Baltijas valstīs, Centrālajā un Austrumeiropā, un tās uzņēmumi ir izauguši par savā jomā labākajiem tirgus līderiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is registered on wpml.org as a development site.